top of page
  • Michal

5+1 vánočních outfitů bez košile

Už je to tady, poslední neděle a romantický zapálení konečně celýho adventního věnce je za náma. Tím ale letos možná spoustě chlapů začíná to nejstresovější období. Štědrý den je totiž až v pátek, a tak jsme dostali ještě pár dní na nákupy dárků pro zapomenutý členy rodiny a všechny pracovní a kamarádský tajný Santy.


Připravil jsem tenhle článek, protože vás chci ušetřit dalšího stresu a studenýho potu na čele, až od svý drahý polovičky uslyšíte: „Co budeš mít na Štědrý večer na sobě? Abysme byli sladění, víš. A zapomeň na tepláky, já se chci vyfiknout a namalovat.”Dámy, pokud si podle nadpisu myslíte, že se teď inspirujete, jak konečně toho svýho svalovce dostat do půl těla u vánočních pohádek, tak vás zklamu. Celá „bezkošilová” myšlenka je založená na pohodlí. Co budete s oblečením na vašem chlapovi dělat po rozbalení dárků, už nechám na vás.


Jaká je teda ta spásná myšlenka, abyste nemuseli trávit celý večer v košili, která je vám určitě šitá na míru, ale málokdy je šitá na všechny ty zlomený polohy na gauči u televize? Stylově se tomu dneska říká knittwear, ale taky se tomu dá prostě říct svetr nebo třeba úplet.


Největší benefit knittwearu je pohyb a přirozený streč materiálu, aniž by bylo nutný do něj přidávat mnou tak „oblíbený” pet lahve.

Největší benefit knittwearu je pohyb a přirozený streč materiálu, aniž by bylo nutný do něj přidávat mnou tak „oblíbený” pet lahve. Zároveň, pokud zvolíte správný střih (límeček, rolák, výstřih apod.), tloušťku a barvu, dodáte nejen vánočnímu outfitu neotřelou eleganci.

Pokud ale svetrům zrovna neholdujete nebo máte ve skříni jen ten sexy kousek se sobem jako Mark Darcy (vaše holka vám ráda řekne, o kom je řeč), i pro tenhle případ mám řešení. Tričko. Až tak jednoduchý to je. Základní pravidlo je – žádnej potisk ve stylu unwrap me babe nebo něco podobnýho. Jednobarevný triko z kvalitní bavlny a hotovo. O styl se postará zbytek outfitu.


No a teď už se dostáváme k tomu tajemnýmu +1.

Je to outfit, ve kterým budu Štědrej den trávit já. Obsahuje košili a můj letošní poslední bespoke počin. Ten je inspirovanej klasickým smokingovým sakem, ale ne tím, který známe dneska. Sakem, který si dřív chlapi doma oblíkali, aby drželi styl (vždycky počítej s nečekanou návštěvou), schovali košili (pořád byla spíš spodním prádlem) a užili si, jak název napovídá, kouřovou pauzu po večeři.

Já jsem ho uchopil víc županovým stylem. Obrovská volnost střihu v pase, kterou si můžu upravovat dotažením pásku, podle množství cukroví a řízků, košilový ramena, žádná podšívka a ani jeden knoflík, kterej by tlačil při válení, který tenhle den v roce rozhodně nastane.


A to je všechno. Prohlídněte si galerii, inspirujte se a budu čekat hromadu otagovanejch fotek na instagramu, abych viděl, jak jste zdárně sekundovali svým krásným a vyladěným drahým polovičkám u vánočního stromku.


Hezký Vánoce a jen pozitivní emoce

Michal
Comments


bottom of page