top of page
  • Michal

Zašitý rozparky - aka pekelný křížky

Sezóna zašitých rozparků na kabátu už je v plným proudu a mně to nedá. Přijde mi, že tohle téma je stejný tabu, jako někomu jen tak říct, kolik vyděláváte. I o sexu se snad lidi baví víc. Tak si pojďme jednou provždy vysvětlit, proč se nenechávaj zašitý.Je to jednoduchý. Rozparek, nebo taky ta část na konci kabátu nebo saka, která byla vytvořena právě proto, aby se hýbala a aby vám dala možnost volnýho pohybu a komfortu při nošení. Už tahle věta to podle mě celý vysvětluje.


Křížky, často dokonce v kontrastní barvě, který se objevují na vašem oblečení, tam rozhodně nejsou jako stylovej detail a výmysl designéra, kterej se rozhodl ozvláštnit váš klasické modrej kabát bílou nití na zadku. Jakýkoli prošití pohyblivých částí, jako je rozparek na bocích, rozparek na rukávu, kapsy nebo třeba dírka v klopě, jsou na vašem oblečení jen z důvodu skladování, transportu a někdy i žehlení. Každý sako a každej kabát projde spoustou míst a skladů, něž se dostane k vám, a nikdo během toho nechce zavadit rozparkem o kliku a celej kabát rozpůlit.


Na některých sakách na vás ale může vyskočit ještě jedna sranda. Závan divokejch devadesátek v podobě nášivky výrobce na rukávu.

Na některých sakách na vás ale může vyskočit ještě jedna sranda. Závan divokejch devadesátek v podobě nášivky výrobce na rukávu. Spousta z vás si určitě pamatuje plesy, kde každej chlap vypadal jak označkovanej dobytek, protože si na rukávu nechal tenhle reklamní letáček, kterej měl zmizet hned po tom, co si donesl oblek domu z obchodu.


Až půjde vaše partnerka příště “triftit” (ne nepůjčí si vašeho bavoráka na drifty, ale půjde do second handu) a přinese si nový starý sako, tak můžete zamachrovat a zachránit ji tím, že chirurgicky odstraníte všechny křížky a reklamní nášivky.


Takže, prosím, zkuste si cvičně projít všechny saka a kabáty a odstraňte z nich cokoli, co spojuje něco, co z logickýho důvodu nemá být spojeno. Možná zjistíte, že se díky tomu budete moc i komfortně posadit v metru, a nebudete mít pořád zmačkaný záda. Klidně pak tohle moudro předejte v metru dál, až uvidíte všechny ty sešitý kabáty a saka.

Comments


bottom of page